Sosyal Sorumluluk ProjelerimizHACI BAHATTİN AYDIN ORTA OKULU
HACI BAHATTİN AYDIN ORTA OKULU

HACI BAHATTİN AYDIN ORTA OKULU

Muğla ilinin Milas ilçesindeki Meşelik mahallesinde taşıma eğitim sistemi ile eğitim gören öğrencilerimiz için inşaatına başladığımız orta okulumuzda ilk ders zili 2018-2019 eğitim dönemi ile birlikte çaldı.

Bu okul adını eğitime gönül veren, kendi çocuklarının okumasını sağladığı gibi çevresindeki tüm akraba ve arkadaşlarının çocuklarının da okumasına destek veren aile büyüğümüz, merhum babamızın ardından adını alıyor.

4 bin 150 metrekarelik alanda 8 derslikli okul binamız sayesinde bundan önce taşıma sistemle yakın mevkilere eğitim almaya giden 200 civarı öğrencimiz, evlerine yakın kendi mahallelerinde öğrenim hayatlarına devam edebilecekler. Bize destek olan herkese teşekkür ederiz.MUTFAĞINI KEŞFET
MUTFAĞINI KEŞFET

MUTFAĞINI KEŞFET

Öğrencilerimizin mutfaklarını keşfetmelerine yönelik geliştirdiğimiz Mutfağını Keşfet projesi ile, okullarda duyulara yönelik eğitimler veriyoruz. Beslenme bilinci ve besin maddeleri konusunda öğrencileri bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimiz yaş gruplarına göre hazırlanan farklı atölyelerde; öğrenciler mutfak ile etkileşime geçiyorlar ve duyularına hitap eden aktiviteler ile interaktif bir gün geçiriyorlar.

Ana okul ve ilkokul için olan atölyemizin ismi “Dört Temel Tat”; ortaokul için belirlediğimiz atölyemizin ismi “Temel Aromalar ve Lezzetlendiriciler” ve son olarak lise sınıfları için belirlediğimiz atölyemizin ismi “Temel Pişirme Teknikleri”. Her atölye kendi içerisinde istasyonlara bölünmüş haldedir ve öğrencilerimizin birinci istasyondan başlayarak son istasyona kadar farklı deneyimler ve farklı tatlar yaşarlar.PARILTIM MESLEK KOÇLARI
PARILTIM MESLEK KOÇLARI

PARILTIM MESLEK KOÇLARI

Parıltım Yemek, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD)'nin sürdüğü Meslek Lisesi Koçları projesinin paydaşlarından biridir. Parıltım Yemek gönüllüleri, ÖSGD'nden koçluk eğitimlerini tamamlamışlardır. Parıltım Meslek Koçları her okul yılının başlaması ile birlikte öğrencileriyle çalışmalarına başlarlar. Her yıl 13 öğrencimize kişisel ve mesleki eğitimler vermekteyiz. Bütün bu eğitimler kapsamı ÖSGD tarafından belirlenmiştir. Derneğinin belirlediği modül derslerin yanı sıra öğrencilerimiz ile her buluşmamızda çeşitli aktiviteler gerçekleştirmekteyiz. Örneğin; sorumlu vatandaşlık konusunu irdelediğimiz gün Ataşehir Hayvan Barınağı'nı öğrencilerimiz ile ziyaret ettik. Ekip çalışması günümüzde de ritim atölyesi gerçekleştirdik.

Öğrencilerimizin hepsi ilgili lisenin aşçılık ve pastacılık bölümlerinde eğitimlerini sürdürmektedirler. Sene içerisinde katılmak istedikleri gastronomi yarışmalarında da Parıltım desteği devam etmektedir. Bu projeye desteğimiz ile hem gençlerimizi sektöre hazırlamayı hem de ülkemize istihdam konusunda yardımcı olmayı planlıyoruz.

PARILTIM TEV İLE EĞİTİMİ DESTEKLİYOR

PARILTIM TEV İLE EĞİTİMİ DESTEKLİYOR

Şirketimiz Türk Eğitim Vakfı'na düzenli olarak bağış gerçekleştirmektedir. Her yıl burs fonuna katkı sağlayan Parıltım Yemek, müşterileri adına da destek sağlamaktadır.

PARILTIM SÜRDÜRÜLEBİLİR KALİTE İÇİN ÇALIŞIYOR

PARILTIM SÜRDÜRÜLEBİLİR KALİTE İÇİN ÇALIŞIYOR

Parıltım Yemek, Kalite Derneği'nin üyesidir ve kalite çalışmalarına hem şirket içinde hem şirket dışında hız vermektedir. Şirket içerisinde çalışanlarının eğitimiyle kalite arttırmaya çalışan şirketimiz, şirket dışarısında farklı sektörlerden paydaşlarla buluşarak bilgi birikimini arttırmaktadır.

KALDER'in 24. Kalite Kongresi'nde oturum sponsoru olarak yer alan Parıltım Yemek, mükemmelliği sürdürmek adına çalışmalarına devam edecektir.