Haberler

PARILTIM NEWREST, GELENEKSEL EĞİTİM SEMPOZYUMUNDA  

PARILTIM NEWREST, GELENEKSEL EĞİTİM SEMPOZYUMUNDA

31 Ocak 2020

 

 

Parıltım Newrest ailesi olarak, 29 - 31 Ocak tarihleri arasında, Antalya'da, Türkiye Özel Okullar Birliği tarafından düzenlenen Geleneksel Eğitim Sempozyumunu'ndaydı. 

Her sene olduğu gibi okullarımız ve eğitimcilerimiz ile bir araya gelmek çok keyifliydi. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürler ve seneye görüşmek üzere.

 

 

 

 

 

 

PARILTIM NEWREST İYİ SENELER DİLER  

PARILTIM NEWREST İYİ SENELER DİLER

31 Aralık 2019

Parıltım Newrest ailesi olarak yeni yılınız kutlar, 2020 senesinin herkes sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini dileriz. 

Nice güzel senelere!

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR  

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

03 Aralık 2019

Özel Sektör Gönülleri Derneği'nin yürüttüğü Meslek Koçları projesinde 2012 yılından beri yer alan Parıltım Newrest, her sene öğrencileri ile bir araya gelip çeşitli aktiviteler düzenliyor.

Bu dönem koçluk yaptığımız 13 aşçılık ve pastacılık öğrencisi ile bir araya gelip ekip çalışması teması kapsamında İkitelli merkez mutfağımızı gezdik. Mutfaktaki süreçleri ve teknik bilgileri öğrencilerimize aktaran sorumlu gıda mühendisimiz ve ekibimiz, öğrencilere entegre yönetim sistemleri hakkında da bilgi verdi. Teknik gezimizin yanı sıra, öğrencilerimizle birlikte ekip çalışmasının avantajları üzerine sohbet ederek, çeşitli oyunlar oynadık.

 

 

 

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!  

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!

24 Kasım 2019

Tüm öğretmenlerimizin ve eğitimcilerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun!

 

 

NEWREST PARILTIM YEMEK'E ORTAK OLDU  

NEWREST PARILTIM YEMEK'E ORTAK OLDU

30 Eylül 2019

Türkiye'nin köklü toplu yemek şirketlerinden biri olan Parıltım Yemek, ev dışı yemek hizmeti alanında 49 ülkede faaliyet gösteren Newrest şirketi ile % 50-% 50 ortaklık anlaşması imzaladı.

2 bin 500 çalışanı ile yerinde ve taşıma yemek, davet – organizasyon, kafeterya ve kantin gibi hizmetlerini sürdüren Parıltım Yemek, yaptığı ortaklık anlaşmasıyla endüstriyel toplu yemek hizmeti sektöründeki kalite ve lezzet yolculuğuna güçlenerek devam edecek.  

2018 senesinde Romanya’da hizmet vermeye başladıklarını belirten Parıltım Yemek Yönetim Kurulu Başkanı Necat Aydın, Türkiye’de değişik sektörlerde faaliyetlerini geliştireceklerini ve uluslararası arenada da büyüyemeye devam edeceklerini söyledi.

1996 yılında Olivier Sadran ve Jonathan Stent-Torriani tarafından Group Catair olarak kurulan Newrest, catering ve ilgili tüm hizmet alanlarında faaliyet gösteren tek büyük catering şirketidir. Şirket havayolları catering, tren catering, buy on board, duty-free on board, otoban ve havaalanı, sözleşmeli catering, uzak yerleşke ve destek hizmetleriyle tanınıyor. Dünya genelinde 49 ülkede 32.000 çalışanıyla hizmet veriyor. Müşterileri için sürekli gelişime ve inovasyona odaklanan şirket, çalışanlarının da refahı ve gelişimi için önemli adımlar atıyor.       

Olivier Sadran ve Jonathan Stent-Torriani, bu ortaklığın Newrest Group’un iş ve uzmanlık alanlarını çeşitlendirerek Akdeniz ve çevresindeki operasyonlarını genişletme isteklerini onayladığını belirtti.

HACI BAHATTİN AYDIN ORTAOKULU AÇILDI  

HACI BAHATTİN AYDIN ORTAOKULU AÇILDI

21 Eylül 2018

Muğla'nın Milas ilçesindeki Meşelik Mahallesi'nde, Parıltım Yemek tarafından inşaa edilen Hacı Bahattin Aydın Ortaokulu, 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminin başlaması ile birlikte ilk ders zilini çaldı. 21 Eylül tarihinde gerçekleştirilen açılış törenine Sayın Muğla ili Vali Vekili Fethi Özdemir, Muğla Milletvekilleri Suat Özcan ve Mehmet Yavuz, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Meşelik Muhtarı Tahir Saylak, ilçe protokolü, okul öğrencileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Parıltım Yemek Yönetim Kurulu Başkanı Necat Aydın, “Bu okul adını, eğitime gönül veren, kendi çocuklarının okumasını sağladığı gibi çevresindeki tüm akraba ve arkadaşlarının çocuklarının da okumasına destek veren aile büyüğümüz, merhum babamızın adından aldı. Biz de onun yolundan yürüyoruz” dedi. Bu mahalledeki çocuklar okumak için başka yerlere taşıma sistem ile gidiyordu. Bundan sonra evlerine yakın yerde, yolda vakit kaybetmeden eğitim hayatlarını sürdürecekler. Bu hayalimizi gerçekleşmenin mutluluğunu yaşıyoruz ve bu yolda bize destek olan herkese teşekkür ederiz. 

HACI BAHATTİN AYDIN ORTAOKULU TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI  

HACI BAHATTİN AYDIN ORTAOKULU TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI

09 Mart 2018

Muğla ilinin Meşelik Mevkisi'nde Hacı Bahattin Aydın Ortaokulu'nun inşaatına başladık. "Yemekler aşkla çocuklar eğitimle yoğuruluyor" mottosuyla 4 bin 150 metrekarelik alanda 8 derslikli ortaokul binasının temel atma törenini gerçekleştirdik. Temel atma törenine Milas Kaymakamı Eren Arslan, Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Karakoç, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve mahalle sakinleri de katıldı. 

Parıltım Yemek Yönetim Kurulu Başkanı Necat Aydın "Bu köyde 200'e yakın çocuk taşıma sistemiyle başka yerlerdeki okullara okumak için gitmek zorunda kalmaktalar. Bunu ortadan kaldırmak, çocukların evlerine daha yakın yerlerde okumalarını, yolda zaman kaybetmelerini ve eğitimlerine daha çok vakit ayırabilmeleri sağlamak adına köyde varolan ilkokulun yanına ortaokulu yaptırmaya karar verdik" dedi.

2018'E ERKEN MERHABA  

2018'E ERKEN MERHABA

16 Aralık 2017

 

Parıltım Yemek ekibi, geleneksel yeni yıl partisi ile birlikte 2018 senesine erken bir merhaba dedi. 2017 senesinin başarılarının kutlandığı gecede, önümüzdeki sene için enerji toplandı. 

 

PARILTIM MESLEK KOÇLARI PERKÜSYON ATÖLYESİNDE!  

PARILTIM MESLEK KOÇLARI PERKÜSYON ATÖLYESİNDE!

13 Aralık 2017

 

Özel Sektör Gönülleri Derneği'nin yürüttüğü Meslek Koçları projesinde 2012 yılından beri yer alan Parıltım Yemek, her sene öğrencileri ile bir araya gelip çeşitli aktiviteler düzenliyor.

Bu dönem koçluk yaptığımız 13 aşçılık ve pastacılık öğrencisi ile bir araya gelip ekip çalışması teması kapsamında perküsyon atölyesi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz ile birlikte hem çok eğlendik hem de küçük bir melodi yarattık. 

 

MUTFAĞI KEŞFET PROJESİ AYDIN VE FETHİYE'DE  

MUTFAĞI KEŞFET PROJESİ AYDIN VE FETHİYE'DE

07 Aralık 2017

 

Parıltım Yemek tarafından geliştirilen ve bu güne kadar İstanbul, Ankara ve Muğla'da gerçekleştirilen Mutfağını Keşfet projesi bu kez Fethiye ve Aydın'daydı.

Öğrencileri mutfak ile tanıştırmayı ve sağlıklı beslenme bilincini erken yaşta geliştirmeyi hedefleyen proje kapsamında ilkokul ve ortaokul çocukları mutfakta keşfe çıktılar. İlkokul öğrencileri dört temel tat hakkında uygulamalı etkinliklerle bilgi sahibi oldular ve kendi kurabiyeleri yaptılar. Ortaokul öğrencileri ise temel aromalar, temel lezzetlendiriciler, temel baharatlar ve baklagiller üzerine atölyeler gerçekleştirdi. Mutfağını Keşfet projesi farklı okullara uğramayı sürdürecek. 

MUTFAĞINI KEŞFET MUĞLA'DA  

MUTFAĞINI KEŞFET MUĞLA'DA

14 Kasım 2017

 

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Meşelik Mevkii'nde bulunan Meşelik İlkokulu'ndaki öğrenciler Parıltım Yemek ile mutfağı keşfettiler.

Öğrenciler tat alma duyularına hitap eden aktiviteler ile dört temel tat hakkında bilgi sahibi oldular. Kurulan stantlarda acı, tatlı, ekşi ve tuzlu yiyecekler ve içecekler öğrencilere tattırıldı. Minikler sarımsak, soğan, turp, kereviz, tarçın, biberiye, kekik, fesleğen, maydanoz ve daha pek çok gıda hakkında bilgilendirildi. Aynı zamanda öğrenciler kendi kurabiyeleri yaptılar. Mutfağını Keşfet projesi Türkiye'yi gezmeye devam edecek.

MEŞELİK BİLGİSAYAR ODASI VE KİTAP OKUMA EVİ AÇILDI  

MEŞELİK BİLGİSAYAR ODASI VE KİTAP OKUMA EVİ AÇILDI

29 Ekim 2017

 

Parıltım Yemek öncülüğünde yaptırılan Meşelik Bilgisayar Odası ve Kitap Okuma Evi açıldı.

29 Ekim tarihinde gerçekleşen açılışta, hem köy halkı hem de öğrenciler çok sevinçliydiler. Kitap okuma evi her yaştan insana açık, bünyesinde yüzlerce kitap barındırmakta. Bilgisayar odasında ise ilerleyen dönemlerde her yaşa yönelik bilgisayar eğitimleri düzenlenecek. Parıltım Yemek olarak okuyan nesiller yetiştirmek adına çalışmaya devam edeceğiz. 

 

 

PARILTIM YEMEK MASMAVİ DENİZ KAMPI SPONSORU OLDU!  

PARILTIM YEMEK MASMAVİ DENİZ KAMPI SPONSORU OLDU!

19 Temmuz 2016

Geçen sene olduğu gibi, bu sene de, Parıltım Yemek TURMEPA Masmavi Deniz Kampı sponsorluğunu üstlendi.

20 Haziran - 02 Temmuz 2016 tarihleri arasında düzenlenen kampın V. yılında "Küresel İklim Değişikliğinin Denizlerimize Etkisi" ana tema oldu ve yine TURMEPA çocuklarımıza denizlerimizi korumanın önemini eğlenerek öğretti. İki hafta boyunca 60 öğrenci Parıltım Yemek desteği ile İstanbul Koç Korusu'nda ağırlandı. 

 

 

GLOBAL TEDARİKÇİ ZİRVESİ’NDE PARILTIM YEMEK’E ÖDÜL  

GLOBAL TEDARİKÇİ ZİRVESİ’NDE PARILTIM YEMEK’E ÖDÜL

27 Mayıs 2016

Arçelik Global Tedarikçi Zirvesi’nde, Parıltım Yemek, Arçelik’in uluslararası memnuniyetini yüksek kalite catering hizmeti ve kafe projesi ile arttırmak başlığı altında ödüle layık görüldü.

Teşekkürler Arçelik!

 

 

 

PARILTIM FUTBOL TAKIMI BUSINESS CUP 2016’DA YARI FİNALE YÜKSELDİ  

PARILTIM FUTBOL TAKIMI BUSINESS CUP 2016’DA YARI FİNALE YÜKSELDİ

15 Mayıs 2016

Parıltım Yemek, Business Cup 2016’da yoluna devam ediyor. Grubundan birinci olarak çıkan takımımız, II. Turdaki rakibi Net Holding A.Ş.’yi penaltılarda 7-6 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Ardından, Multinet ile olan mücadeleyi 3-1 kazanan takımımız yarı finale yükselmeye hak kazandı. Yarı final mücadelesini 22 Mayıs Pazar günü saat 10:00’da oynacak takımımıza başarılar diliyor, bize destek olmak isteyen herkesi tribüne bekliyoruz.

HABERİN DETAYLARI
PARILTIM MESLEK KOÇLARI ÖĞRENCİLERLE ETKİNLİKLERİNE DEVAM EDİYOR  

PARILTIM MESLEK KOÇLARI ÖĞRENCİLERLE ETKİNLİKLERİNE DEVAM EDİYOR

13 Mayıs 2016

Parıltım Yemek Meslek Koçları, ÖSGD’nin Meslek Lisesi Memleket Meselesi kapsamında öğrencileriyle buluşmalarına devam ediyor. Özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri, problem çözme ve iş etiği gibi konuları öğrencilerimizle birlikte işledik. Aynı zamanda bu konularla paralel etkinliklerde bulunduk. Öğrencilerimizle birlikte evden kaçış oyununa katılarak problem çözme yeteneğimizi ölçtük. İnsan Kaynakları departmanındaki çalışanlarımız ile birlikte örnek mülakatlar gerçekleştirdik. Çeşitli bilgi ve beceri oyunları oynadık. Sene sonu yaklaşırken, öğrencilerimize onlara hayatları boyunca yardımcı olacak değerler vermeye çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

HABERİN DETAYLARI
PARILTIM GIVE&GAIN 2016 İÇİN TEMA İLE TOHUM EKTİ  

PARILTIM GIVE&GAIN 2016 İÇİN TEMA İLE TOHUM EKTİ

12 Mayıs 2016

Parıltım Yemek, Dünya Gönüllülük Haftası Give&Gain 2016 kapsamında TEMA ile birlikte Tohumlar Toprağını Arıyor projesine destek verdi. 12 Mayıs Perşembe günü Parıltım Yemek Gönüllüleri Başakşehir’deki İBB Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda öğrencilerle birlikte kızılçam tohumları ektiler. Öğrenciler ve gönüllülerimiz ortak bir doğa bilinciyle ektikleri tohumları büyütme sorumluluğunu üstlendiler.

HABERİN DETAYLARI
2016 DÜNYA BAKLİYAT YILI İLAN EDİLDİ  

2016 DÜNYA BAKLİYAT YILI İLAN EDİLDİ

04 Ocak 2016

Sürdürülebilir gıda üretiminin önemini vurgulamak amacıyla 2016 yılı Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Bakliyat Yılı ilan edildi. Detaylı bilgi için

PARILTIM EKİBİ HOŞGELDİN 2016 DEDİ!  

PARILTIM EKİBİ HOŞGELDİN 2016 DEDİ!

25 Aralık 2015

Parıltım Yemek ailesi, Kavacık Bosco di Serena’da geleneksel yeni yıl partisini gerçekleştirdi. Yeni yıla erken merhaba diyen ekibimiz, hem geride bıraktıkları yılı değerlendirdi hem de başarılarını kutladılar.

PARILTIM MESLEK KOÇLARI BULUŞMALARINA DEVAM EDİYOR  

PARILTIM MESLEK KOÇLARI BULUŞMALARINA DEVAM EDİYOR

24 Aralık 2015

Parıltım Yemek gönüllü meslek koçları, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin Meslek Lisesi Memleket Meselesi projesi kapsamında öğrencileri ile buluşmaya devam ediyor. Bu buluşmada koçlarımız ve öğrencilerimiz ekip çalışması temasını işlediler. Takım olmanın ve takım çalışmaları içerisinde bulunmanın önemini vurgulandığı modülde, öğrencilerimiz ile ritim atölyesi gerçekleştirdik. Hep beraber darbukalar, davullar, ziller ve tefler ile oluşturdukları ritim içerisinde öğrencilerimiz hem başarılı bir ekip çalışması çıkardı hem de başarılı bir orkestra oluşturdu.

KALDER SPONSORLUĞU  

KALDER SPONSORLUĞU

17 Kasım 2015

Kalite Derneği (KALDER) üyesi olan ve kalite çalışmalarına her zaman öncelik veren Parıltım Yemek, 17-18 Kasım 2015 tarihinde KALDER tarafından düzenlenen 24. Kalite Kongresi'nde oturum sponsoru olarak yer aldı. Sektörler arası diyalog ve paylaşıma olanak veren kongresinin ana teması mükemmelliği sürdürmekti.

PARILTIM KOÇLARI OKULLARIN AÇILMASIYLA BİRLİKTE İŞ BAŞINDA  

PARILTIM KOÇLARI OKULLARIN AÇILMASIYLA BİRLİKTE İŞ BAŞINDA

14 Kasım 2015

 

Parıltım Meslek Koçları her okul dönemi başında olduğu gibi yine öğrencileriyle birlikte çalışmalara başladı. Özel Sektör Gönüllüleri Derneği tarafından koçluk eğitimi alan koçlarımız, öğrencilerle ilk buluşmalarını gerçekleştirdi. Yazın neler yaptıkları anlatan öğrencilerimizle bir de TABU oynadık. Bundan sonraki buluşmalarımızı organize ettik.

 

 

 

FUTBOL TAKIMIMIZ EN CENTİLMEN, BOWLING TAKIMIMIZ ŞAMPİYON!  

FUTBOL TAKIMIMIZ EN CENTİLMEN, BOWLING TAKIMIMIZ ŞAMPİYON!

28 Eylül 2015

Parıltım futbol takımı Business Cup şirketler arası futbol turnuvasında en centilmen takım ödülüne layık görüldü. Turnuva boyunca mücadele eden takımımıza ve onları hiçbir zaman yalnız bırakmayan taraftarımıza teşekkürler! Aynı zamanda, Şirketler Yarışıyor bowling ligine katılan Parıltım bowling takımı şampiyon oldu. Turnuvaya sıkı antrenmanlarla hazırlanan takımımız, gösterdiği yüksek performans ile diğer takımları geride bıraktı. Takımımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

HABERİN DETAYLARI